• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE SON 3 VİYADÜK

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde 58 viyadükte çalışmalar tamamlandı. Projede kalan çift yönlü 3 viyadükte çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde viyadüklerin 58'i tamamlandı. 116 kilometrelik projede kalan çift yönlü 3 viyadükte çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

 

Proje yetkilisi, "64 adet viyadüğün 58 adedi tamamlandı. Biten viyadükler içerisinde Avrupa kesiminin en uzun viyadüğü olan V16 ve Asya kesiminin en uzun viyadüğü olan V26 da var. Son itme-sürme viyadüğü olan V14 de bitirildi. Asya kesimindeki bu ay tamamlanan V29'un ardından  V23, V24 ve V27'de çalışmalar devam ediyor. V23, V24 ve V27 çift yönlü viyadükler... Bu viyadüklerde de çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak. Avrupa yakasının ardından en kısa sürede Asya'daki çalışmalarımızı da bitirmek istiyoruz" dedi.

 

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında inşa edilen 116 kilometrelik otoyolda viyadükler önemli bir yer tutuyor. Otoyolun  13.5 kilometrelik kısmı viyadük üzerinden geçilecek.

 

                                                                                                                                                             Haziran 2016

KMOP'DEN HABERLER