• 0°C
    01 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
PROJEDE YER ALMAKTAN MUTLUYUM

3. Köprü’nün Proje Müdürü Karsten Baltzer, köprü yapım sürecini ve İstanbul’daki hayatını anlattı. Daha önce Danimarka, Çin ve ABD’de 6 farklı köprünün yapımında görev alan Proje Müdürü Karsten Baltzer, 3. Köprü projesinde yer almaktan mutlu olduğunu söyledi. 

 

ICA’nın hayata geçirdiği 3.Köprü projesinde birçok ülkeden yüzlerce çalışan görev alıyor. Daha önce Danimarka, Çin ve ABD’nin San Fransisco ve Seattle kentlerinde 6 farklı köprü projesinde görev alan Danimarkalı Karsten Baltzer de,  3.Köprü’nün Proje Müdürü olarak yapım sürecine katkıda bulunuyor. Baltzer, öncelikle projenin geldiği son durumu anlattı. “Yaklaşık 6 aydır buradayım. Şu ana kadar ki çalışmalarımızda köprünün temellerini attık, köprü kuleleri yükselmeye başladı.” dedi. 

 

EN ÖNEMLİSİ UYUM

 

Karslten Baltzer, proje yapım sürecinde en önemli konunun “çalışma ortamında uyum” olduğunu söyledi. “Biz bu uyumu sağladık” diyen 47 yaşındaki Proje Müdürü,  “Çalışanların çoğu tabii ki Türk ama İtalyan, Güney Koreli, Japon ya da Danimarkalı, bu projede görev alan herkes uyum içinde işini yapıyor. Farklı kültürlerden geliyoruz ama işbirliği içinde yapım sürecinde görev alıyoruz.” dedi.

 

Çalışma şartlarına da değinen Karslten Baltzer, “Bence Türk arkadaşlarımız gerçekten çok çalışıyor. Herkes çok iyi çalışıyor, köprünün zamanında yetişmesi için büyük bir gayret sarf ediyor. İnşaat sahası sanki Birleşmiş Milletler… Birçok kültürden ve coğrafyadan insanla birlikte çaba harcıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

ÇOCUKLARIM BURADA EĞİTİM GÖRÜYOR

 

Karsten Baltzer, iş teklifi sonrası çocukları ve eşiyle birlikte İstanbul’a taşındığını söyledi. Baltzer, “Eşim ve 3 çocuğumla birlikte İstanbul’a geldik. Çocuklarım burada okula gidiyor, eğitim görüyor. Ailem burayı ve İstanbul'da yaşamayı seviyor. İşten sonra ailemle vakit geçiriyorum. Birlikte Türkiye'nin tarihi ve turistik bölgelerini geziyoruz Elbette İstanbul'da, Kapalıçarşı, Ayasofya ve Sultan Ahmet Camii'ni ziyaret ettik. Burası çok kültürlü ve birçok farklılığı içinde barındıran bir kent... Ayrıca İzmir'in Selçuk İlçesi’ndeki Efes Antik Kenti’ni de ziyaret etme şansı bulduk.” diye konuştu. 

 

                                                                                                                       Ekim 2013

KMOP'DEN HABERLER