• 0°C
    02 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
"TARİHE TANIKLIK ETTİK"

 

Türk- Fransız Mühendisler Birliği heyeti, 3. Köprü şantiyesine teknik gezi düzenledi. Birliğin İstanbul Şube Başkanı Mustafa Cansağlar, "Bu projeyi ziyaret ederek tarihe tanıklık ettik" dedi. 

 

ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ni bu kez Türk ve Fransız üyelerden oluşan heyet ziyaret etti. Türk- Fransız Mühendisler Birliği Heyeti'nin organizasyonunda 28 kişi, 3. Köprü şantiyesine geldi. 

 

Heyet öncelikle Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izledi ve projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Heyet çalışmaların devam ettiği köprü kulelerinin bulunduğu şantiye alanını da gördü, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları proje çalışanlarına yöneltti.  

 

Türk- Fransız Mühendisler Birliği İstanbul Şube Başkanı Mustafa Cansağlar, amaçlarının üyelerinin gelişimini sağlamak olduğunu belirterek, "Üyemiz olan Türk ve Fransız mühendislerin gelişimi için bu tür ziyaretler yapıyoruz. Marmaray ve Avrasya tünelini gezmiştik, sonra da burayı da görmek istedik. Benim arzum, üyelerimizi Türkiye'de yapılmakta olan  inşaatlar, sanayi tesisler hakkında bilgi edinmesini sağlamak. Özellikle Fransız üyelerimizle bu geziyi gerçekleştiriyoruz. Üyelerimize böyle güzel bir eser tanıttık, çok da faydalı oldu. Tarihe tanıklık etmiş olduk. Üyelerimiz sunumdan ve ağırlamadan memnunlar. " dedi. Projenin İstanbul'a yararlı olacağını vurgulayan Cansağlar, "Bu proje İstanbul'a yararlı olacak. Gelişme bu yönde, buna karşı koyamayız. 1. Köprüye de karşı konulmuştu, o zaman da gerekliydi" ifadesini kullandı. 

 

Türk- Fransız Mühendisler Birliği Derneği Onursal Başkanı Azatcan İskender ise " Derneğimizin aktivitelerinden birisi, bu teknik yapıları gezmek, görmek, tanımak. 3. Köprü'nün inşaası sırasında kullanılan teknolojiyi görmek ve dünyadaki büyük şirketlerle işbirliği içinde bu tür bir projenin gerçekleştirilmesine tanık olmak gurur verici" diye konuştu.

 

                                                                                                                   Eylül  2014

KMOP'DEN HABERLER