• 0°C
    27 Ekim 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
TÜRKİYE İÇİN İMAJ NİTELİĞİNDE
 
Kocaeli merkezli Atılımcı İşadamları Derneği üyeleri, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'ne teknik gezi düzenledi. Dernek Başkanı Ulaş Erenkaya, projenin Türkiye'nin tanınması  için önemli olduğunu söyledi. 
 
ICA'nın hayata geçirdiği 3.Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ilgi görmeye devam ediyor. Bu kez Kocaeli merkezli Atılımcı İşadamları Derneği üyeleri, köprüyü ziyaret etti. Proje sahasına teknik gezi düzenleyen  heyet,  Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer tarafından karşılandı. Heyete, öncelikle 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi hakkında bilgi verildi. Heyet, Proje Yönetim Ofisi Direktörü Cem Erer'in hazırladığı sunumu izlediler ve projede gelinen son nokta hakkında  detaylı bilgi alma fırsatı buldular. Çalışmaların devam ettiği köprü kuleleri ve  şantiye alanını gezen ziyaretçiler; proje çalışanlarına köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları yönelttiler
 
Atılımcı İşadamları Derneği Başkanı Ulaş Erenkaya, 3. Köprü Projesi'nin çok önemli olduğuna işaret ederek, "İş yapan profesyonel, ticari hayatta olan gençlerin, dünya yeniliklerinden haberdar olması ve bilgi alışverişinin en üst seviyeye çıkarılması için çaba içerisindeyiz. Bize faydalı olabilecek ne varsa, takip altındayız. 3. Köprü şantiyesini ziyaret etmemizin nedeni, bu tür büyük projeleri yerinde görmek istememiz. Üretim yapmak zor iş, gençlerin üretimden şevk alması, neler yapılabileceğini görmek için bu tür ziyaretler yapıyoruz." ifadesini kullandı.  
 
Aynı zamanda İnşaat Mühendisi olduğunu belirten Erenkaya, "Mühendislik açısından baktığımızda çok memnunuz, ekonomik anlamda Türkiye'ye katacağı faydanın yanı sıra , Türkiye için Dünyada olumlu bir  katkısı olacağını düşünüyoruz. Bu proje, Türkiye'nin geleceği. Eşi ve benzeri yok şu anda. " dedi.  
 
Projenin Türkiye'ye faydalı olacağından şüphe duymadıklarını belirten İsmet Temizel ise, "Bu projenin İzmit ayağı da var, bizim kentimize yönelik yatırımlar için de olumlu olacak. Memlekete faydalı olacağından hiç şüphemiz yok. Cumhuriyet tarihinde bir ilk. En önemli yanı da bunu yapanların yerli firma olması." açıklaması yaptı.
 
                                                                                              Ocak 2015
 
KMOP'DEN HABERLER