• 0°C
    24 Ekim 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
ULAŞTIRMA BAKANI YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ'NDEYDİ
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü ziyaret etti. Bakan Arslan, "26 Ağustos'ta ülkemizin gurur projesini ülkemizin hizmetine vermiş olacağız" dedi. 
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, açılışına günler kala Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü ziyaret etti.Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'a ziyaretinde IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, ICA Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen, CCN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, ve Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal eşlik etti.
 
Ulaştırma Bakanı Arslan, 8 şeritli kara yolu ve 2 şeritli demir yolu olan köprünün 59 metre genişliğiyle dünyada ilk olduğunu belirterek, 322 metrelik kule
yüksekliğinin de dünyada ilk olma özelliği taşıdığını ifade etti. Bakan, "Tüm ağır vasıtalar bu köprüyü 7 gün 24 saat hiçbir saat kısıtlaması olmadan kullanabilecekler. 26 Ağustos itibarıyla ağır vasıtalar kesinlikle İkinci köprüyü kullanamayacaklar" diye konuştu. 
 
Arslan, araçların bu köprüye yönlendirilmesiyle diğer köprülerdeki trafiğin hafifleyeceğini, her iki yakada da trafiğin rahatlayacağını bildirdi.
 
Köprü için 36 ay öngörüldüğünü ancak 27 ayda bitirildiğini dile getiren Bakan Arslan, bunun rekor sürede bitirilen devasa bir proje olduğunu söyledi. 
 
Bakan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve yurt dışından misafirlerin katılımıyla açılacağını belirtti. 
 
Arslan, peyzajın son aşamaları ve temizlik hariç Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otoyolların tamamen bittiğini belirterek, "En geç salı günü temizlik dahil bütün
çalışmalar bitmiş olacak. Cuma günü 26 Ağustos'ta ülkemizin gurur projesini ülkemizin hizmetine vermiş olacağız" dedi.
 
KMOP'DEN HABERLER