• 0°C
    01 Aralık 2021
  • yol durumu
 
KMOP'DEN HABERLER
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN 3. KÖPRÜ SAHASINA TEKNİK GEZİ
 
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi inşaat sahasına teknik gezi düzenledi. Teknik üniversiteli öğrenciler, 3.Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde gelinen süreci öğrendiler.
 
ICA tarafından hayata geçirilen3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi, üniversitelerden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Yıldız Teknik üniversitesi öğrencileri, geçen hafta ikinci kez köprü ve otoyol inşaatını ziyaret etti. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri, proje hakkında detaylı bilgi aldı ve çalışmaları yakından gördü.
 
Üniversitesi ekibi, önce proje hakkındaki teknik detaylardan oluşan bir sunum izledi. Öğrenciler, projede gelinen son noktayı detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı buldu. Proje Kontrol Direktörü Cem Erer öncelikle 35 kişilik Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü öğrencilerine bilgi verdi. Erer, projenin gelişmelerini ve yapılan çalışmaları anlattı. ICA İş Sağlığı, İş Güvenliği, Kalite ve Çevre Direktörü Alper Baysal ise projenin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi süreciyle ilgili bilgi verdi. Öğrenciler, köprü kulelerinin yapımının devam ettiği şantiye alanını da görme şansı yakaladı. Öğrenciler projenin yapım sürecine şahit olurken, köprü ve otoyolla ilgili merak ettikleri soruları da ekibe yönelttiler.
 
                                                                                                                      Mart 2014
 
KMOP'DEN HABERLER