• 0°C
    27 Ekim 2021
  • yol durumu
 
ASTALDI S.p.A.
ASTALDI GROUP, büyük ölçekleri işler alanında faaliyet gösteren en önemli firmalardan birisidir. Dünyanın en iyi 100 ve Avrupa’nın en iyi 25 Yüklenici Firması arasında bulunan Astaldi, İtalya ve dışında lider konumdadır. 90 yılı aşkın bir süredir uluslararası bir aktör konusunda olan Astaldi, karmaşık ve entegre inisiyatifler (tasarım, inşaat, işletme) geliştirerek pazara odaklanırken deneyiminden ve konusunda uzman iş gücünden yararlanır. Yürütülen projeler genelde, dünyanın en ünlü “mimari yıldızlarıyla” gerçekleştirilen başarılı işbirliklerinin bir sonucudur.   
 
Grubun faaliyet alanları arasında Ulaşım Altyapıları, Hidroelektrik ve Enerji Santralleri, Sivil ve Endüstriyel İnşaat, Sistem ve Tesis Yönetimi ile Karmaşık Sistemlerin Yönetimi bulunmaktadır.  Bunların her birinde Astaldi, uluslararası sıralamalarda her zaman ilk sıralarda yer alarak en yüksek mükemmellik seviyelerine ulaşıyor: köprüler alanında üçüncü, metrolar alanında 12. ve otobanlar ile hava limanları alanında 23. sırada yer alıyor.  Enerji sektöründe dünyanın en iyi 30. firması olan Astaldi, hidroelektrik santrallerinde ise dünya beşincisi. İnşaat sektöründe ise, hastane tesislerinin yapımında 25. sırada yer alıyor. 
 
2002 yılından beri borsada işlem gören, 11 bin çalışanı, %80’ı deniz aşırı ülkelere olmak üzere toplam 2.9 milyar Avroluk konsolide satış rakamlarıyla ASTALDI GROUP, yaklaşık 29 milyar Avroluk bekleyen sipariş hacmine de sahip. 
 

 

KURUMSAL
25 ülkede operasyonlar Amerika ve Rusya’da önemli işler milano borsası